Aktuálně

ve středu 5.12. od 18 hod. srdečně zveme na uvedení v Malvernu vycházející knihy PhDr. Michala Janaty – Rozbřesk soumraku. Autor se zamýšlí nad smyslem vidění, tím, co nám zrak dává, jak je výlučný v kontextu s dalšími smysly… Je to opravdu silná kniha – po jejím přečtení mnohem lépe pochopíme, čím procházejí lidé, kteří ztrácejí zrak. Součástí uvedení bude přednáška oftalmologa doc. MUDr. Petra Součka, Ph. D. o zraku a vidění.

 

ve čtvrtek 6.12. od 19 hod. bude představena kniha Člověk ve vesmírném poli, uvede ji autor p. Marek Němec (filosof, technik, právník, *1960). „Předkládá svou vlastní Teorii vesmírného pole uspořádanou z technických a filosofických úvah… S nadsázkou lze knihu připodobnit k finální teorii, neb poukazuje na vázanost minulosti s budoucností ve všech jevech okolo člověka. Autor, původně patentový inženýr s následnou praxí advokáta, originárně osvětluje společné principiy duševního vlastnictví, práva, politiky, historie i náboženství.“

 

v pátek 7.12. od 19.30 hod. zveme na dvojité uvedení básnických debutů Vniveč a Bildungsroman právě vydaných v nakladatelství Dauphin.

Ivana Kašpárková (1983) Narozena v Hodoníně. Vystudovala učitelství českého jazyka a občanské výchovy na Ostravské univerzitě. Své texty publikovala v literárních časopisech Tvar, Host, Weles, H_aluze a dalších. Sbírka Vniveč je její knižní prvotinou.  Kateřina Matuštíková (1992) Absolvovala bakalářské studium anglistiky a bohemistiky na FF UK, poté studovala fonetiku, v současnosti se živí jako lektorka češtiny pro cizince. Básně publikovala například v Tvaru, Hostu nebo Souvislostech.

 

v pondělí 10.12. od 19.00 hod. zveme na další koncert tria Romanovská, Tichý, Hrubý. Vstupné dobrovolné. Naše oblíbené hudební uskupení snad opět opráší své proměnlivé hity z Podkrkonoší a odjinud!

 

v úterý 11.12. od 19.00 hod. zveme na uvedení knih Ivana Jemelky Nadějný iluze a Karla Lizerota Domky samotářskeho chodce. Nakladatelství Petr Štengl

ve čtvrtek 13.12. od 19.30 hod. čte básnířka Daniela Vodáčková z připravované básnické sbírky Kabinetní malby
Uvádí a moderuje: Jonáš Hájek
Slovo uprostřed: Petr Borkovec

Daniela Vodáčková (1964 v Praze) pracuje jako VŠ učitel na katedře sociální práce na FFUK a jako psychoterapeutka. Publikuje odbornou literaturu zejména v oblasti práce s krizovými tématy v životě člověka. Básnický debut Z období prvních řas vydala v roce 2015 (nakladatelství Dybbuk). V roce 2018 byla nominována na Drážďanskou cenu lyriky.

 

v pátek 14.12. od 19.00 hod. zveme na uvedení 2. a 3. svazku Vysoké hry. Nakl. Malvern

 

v sobotu 15.12. od 18.00 hod. Víla Dita. Nakl. Malvern

 

facebook