Kulturní program

 

V pondělí 25.3. od 19:30 hod. Lahvice čte FERLINGHETTIHO!
„Poezie je nahá žena, nahý muž, a dálka mezi nimi.“Všechno nejlepší, Lawrence Ferlinghetti! Sto let a jeden den od narození inspirátora Sanfranciské renesance a beat generation oslavíme jeho život a tvorbu. Četbou našich nejoblíbenějších veršů z jeho rozsáhlé básnické knihovny.Za barem Božské Lahvice se skrývají básnické duše. Když nenalévají víno, čtou básně. Nyní vyjdou zpoza pípy, aby předčítali i vám. V tichu i za zvuku hudby. Ve tmě i za svitu světel.Přijďte se zaposlouchat, popít a pocítit, že ‚beat‘ generace stále žije, dýchá a řve verše do prázdných ulic bezútěšné noci. Přijďte se sjet poezií.

 

Ve středu 27.3. od 20:00 hod. srdečně zveme na ochutnávku vybraných vín z prastaré, přeslavné, podivuhodně zemité i vzdušně jemné odrůdy PINOT NOIR. Těšíme se na burgundskou klasiku, nazrálý pinot zemitý z vápencových svahů nad Basilejí, vzdušně lehký pinot květnatý z moselských břidlic i pinotův tuzemský výraz z Kutné Hory. Vín vnímání doprovodí zasvěcený komentář a odpovídající občerstvení. Cena stanovena na 650 korun za osobu. Prosíme zájemce o hlášení rezervací.

 

Ve čtvrtek 28.3. od 20:00 hod. zahraje modern jazz trio: Drnek/Šanda/Šelep.  Trio si dává za cíl objevovat neprozkoumané možnosti svého nástrojovaného spojení prostřednictvím autorských skladeb. Hudebníci se dali dohromady při společném studiu brněnské JAMU. Čerpají inspiraci u soudobých jazzových kapel, ale i v avantgardní hudbě, ambientních kompozicích a v klasické soudobé hudbě.  Vojta Drnek – akordeon, Richard Šanda – trombon, Michal Šelep – kontrabas.

 

 

ARCHIV