Kulturní program

                                  Program na říjen 2019                            

ředa 16.10.  v 19:30 – Pomáháme poezií

V řadě již dvacátý druhý poetický večer. Jako hudební host vystoupí Martina Von W (kytara, zpěv)

Čtvrtek 17.10. v 19:30 zveme na uvedení knihy Osud tažných ptáků (Maarten’t Hart)., vydanou v nakladatelství Prostor.

V úterý 22.10. v 19:30 představí překladatel Martin Palouš nová vydání svých překladů dvou knih jedné z nejvýznamnějsích myslitelek 20. století, Hannah Arendtové.

Nakladatelství OIKOYMENH by rádo postupně českýcm čtenářům zpřístupnilo všechna její hlavní díla – v přípravě je dílo Hannah Arendt – Gerhard Scholem, Korespondence a ve výhledu je nové vydání díla The Life of the Mind – Thinking a první vydání díla The Life of the Mind – Willing.

Tyto a jiné tituly Hannah Arendtové si budete moci na místě zakopuit s 30% slevou.

 

Ve středu 23.10. v 19:00 proběhne večer polsko-české literatury
Wojciech Bonowicz a Milan Děžinský (pod záštitou Polského Institutu v Praze)
Polsko-český literární večer představí dva básníky a jejich nové texty. Diskutovat se bude také o poetické scéně na obou stranách hranice.
Wojciech Bonowicz –  básník, publicista a publicista. Autor téměř deseti sbírek, několika knižních rozhovorů nebo biografie kněze Tischnera. Spolupracovník prestižního týdeníku Tygodnik Powszechny a dalších kulturních médií vedl v polské televizi pořad věnovaný literatuře. Česky vyšla jeho sbírka Lidové básně. Ozvěny (Triáda 2015, přel. Jiří Červenka).
Milan Děžinský – básník a překladatel, vydal šest básnických sbírek, Obcházení ostrova získalo cenu Magnesia Litera. Z angličtiny překládá Dickinsonovou nebo W. C. Williamse, vystudovaný učitel je nyní zastupitelem v Roudnici nad Labem, kde v současné době žije.

 

V pátek 25.10. v 19:30 jsme do programu doplnili koncert pro příznivce vážné hudby. Na violoncello zahraje Marie Dorazilová, na klavír Barbora Hajná

Během večera zazní:

Max Reger – Suita no.2 d-moll

Leoš Janáček – Po zarostlém chodníčku (výběr)

Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír

 

Ve čtvrtek 31.10 v 19:30 – Jan Škrob  (autorská čtení v rámci tématických večerů nominovaných na cenu Jiřího Ortena 2019)

Autor přečte ze své básnické sbírky Reál (nakl. Malvern) a zazní také jeho nové básně.

ARCHIV