Kulturní program

   v úterý 15.1.2019  od 19.30 zveme na koncert tria Romanovská, Tichý, Hrubý. Vstupné dobrovolné.

 

   v úterý 22.1.2019  od 19.00 společně s nakl. Dybbuk srdečně zveme na uvedení knihy! Z. Barborka byl originálním básníkem a prozaikem, autorem experimentálních textů, operním libretistou, učitelem hudby a hudebním redaktorem. Kniha je rekonstrukcí jeho pozůstalosti. Na přibližně 600 stranách najdete veškerou poezii, kterou se podařilo shromáždit a několik experimentálních próz.

 

    ve čtvrtek 24.1.2019 zveme na řízené ochutnání a popití alsaských biodynamických vín z vinařství Boesch (Westhalten).  Ochutnáme i ojediněle krásný gewurztraminer z vinohradu Zinnkoepflé Grand Cru, suchý, bohatý i svěží! Všechna tato téměř nesířená, živá alsaská vína bude toho večera možné zakoupit za zvýhodněných podmínek. Odpovídající občerstvení bude zajištěno, cena 490 korun. Zájemce o reservé předem prosíme o zprávu!

 

v úterý 29.1. od 19.30 hod. čeká Lahvici koncert uskupení Markéta Čechová (piano), Radim Hanousek (saxofony), Michal Hrubý (klarinety), Esko Mäkinen (kontrabas, harmonium). Srdečně zveme na kvalitní hudební produkci, vstupné dobrovolné.

 

v středu 30.1. od 19.00 hod. zveme na uvedení knihy Slavíci, mořské víly a bolavé zuby, Pohádky H. Ch. Andersena mezi romantismem a modernou. Zveme společně s autorkou Helenou Březinovou,  nakl. Host,  Dánským velvyslanectvím a Skandinávským domem.

 

  ve čtvrtek 31.1.2019 zveme na řízené ochutnání a popitímoselských břidlicových šťáv, tj. vín z kamenolomu Günther-Steinmetz (Brauneberg).  Rieslingy suché i sladší, vždy však s pozvnášející kyselinou a vytříbenou mineralitou! Moselská vína bude toho večera možné zakoupit za zvýhodněných podmínek. Odpovídající občerstvení bude zajištěno, cena bude upřesněna během ledna. Zájemce o reservé předem prosíme o zprávu!

 

 

 

ARCHIV