Program na březen 2020

Pátek 6.3. od 20:00 – Puškin: Poštmistr

K snímku Poštmistr dle stejnojmenné Puškinovy povídky (1925) zahraje na pomezí jazzu a etnické hudby Strakův pojízdný cirkus ve složení: Jurij Nikelskij (flétny), Michal Hrubý (klarinet), Kateřina Sequens (sax), Ludvík Jacek (housle), Štěpán Hruška (trubka), Anton Eremin (sax), Ondřej Holas (cello), Jan Grunt (sax), Jozef Láska (kontrabas)

 

Středa 11.3. od 20:00 – Pomáháme poezií

Dvacátý sedmý poetický večer v rámci projektu Pomáháme poezií.

Vstupné je dobrovolné. Celým výtěžkem bude podpořena nezisková organizace FOSA o.p.s. (organizace, která usiluje o začlenění lidí se znevýhodněním, zejména v důsledku zdravotního postižení, do společnosti a o dosažení maximální možné míry jejich soběstačnosti) http://www.fosaops.org/

Koncert Duo Gioia – POZOR ZMĚNA!!! KONCERT BUDE  Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ PŘESUNUTÝ NA 20.3. OD 19h

Kontrabas a violoncello v rukou dvou mladých hudebnic, Anny Kellerové a Kristýny Kalinové, rozezní Lahvici v klasickém stylu barokních a klasicistních skladeb.

Během večera zazní:

Výběr z Bartókových duet pro dvoje housle

Schnittkeho Hymn II. pro violoncello a kontrabas

I. kánonická sonáta Georga Philippa Telemanna

2 tanga Astora Piazzolly v úpravě pro violoncello a kontrabas

3 kusy od Reinhold Glièra

Pondělí 16.3. od 19:30 – Alžběta Bublanová a Barák v Lahvici (Vinohradští)

V rámci literárního cyklu Vinohradští vystoupí v Božské Lahvici autoři a autorky, jejichž životy poznamenaly a lemovaly vinohradské ulice a příbytky. První z nich bude Alžběta Bublanová a její nejnovější román Barák (Petr Štengl, 2019). Po čtení bude následovat diskuze. Večer moderuje Matěj Senft.

Čtvrtek 19.3. od 19:00 – Degustace  toskánských  vín

– Degustaci zatím nerušíme. Momentálně jednáme případné změně délky, nebo začátku degustace. Další informaci uveřejníme během pondělí. Děkujeme za pochopení

Ve čtvrtek  19.3. od 19.00 se v Božské Lahvici uskuteční další degustace. Tentokrát ochutnáme úžasná vína Toskánska!
Začneme suchým Proseccem Valdobiadene DOCG, ochutnáme i skvělá bílá vína z odrůd Vernaccia a Vermentino. A červená si dáme ve škále, kterou by chtěl ochutnat každý – Klasické Chianti i v nejoceňovanější variantě Riserva, skvěle pitelné a stále oblíbenější Rosso di Montalcino a končit budeme ikonickými Supertuscan, Bolgheri Superiore a Brunello di Montalcino. A to ve skvělých ročnících!
K degustaci nabídneme i salámy a sýry Pecorino přímo z Toskánska.
Toskánskými víny vás osobně provede majitel Tuscany Taste pan Reinhard Bröstl.
Menu degustace najdete na našich webových stránkách v oddělení Aktuality
Cena degustace: 490,- Kč, místa si můžete rezervovat přímo v Božské Lahvici nebo na mailu obchod@bozskalahvice.cz

Vyhledem k omezení jsme nuceni koncert zrušit – Sobota 21.3. od 19:30 – koncert Létající rabín

Echtovní klezmer & mnohem víc… Létající rabín, který je na scéně téměr dvacet let, přináší do Božské Lahvice poctivou porci svojí originální muziky. Starodávné a okouzlující židovské melodie, jidiš písně ze života a jejich soudobá přebásnění. Klezmer jak ho neznáte.

Vojtěch Peštuka – housle/mandolína/zpěv, Jana Dosedělová – flétna/cimbál, Miroslav Ondra – akordeon/zpěv, Vojtěch Pospíšil – klarinet, Pavel Jurečka – kontrabas/tuba

Vstupné dobrovolné

www.letajicirabin.cz

Pondělí 23.3. od 19:30 – Robert Wudy a Joyceův stůl v Lahvici (Vinohradští)

V rámci literárního cyklu Vinohradští vystoupí v Božské Lahvici autoři a autorky, jejichž životy poznamenaly a lemovaly vinohradské ulice a příbytky. V druhé půlce března se představí Robert Wudy, který přečte epickou skladbu Joyceův stůl ze své druhé – aktuálně k vydání připravované – sbírky Skála Vratanka. Po čtení bude následovat diskuze. Večer moderuje Matěj Senft.

Středa 25.3. od 19:30 – Koncert Střídmí klusáci v kulisách višní

Kapela s vlastní autorskou tvorbou, propojující hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni. Veselí chlapci hrají smutné písně plné lásky a naděje, která umře naposled. Jsou 4 a v rukávech schovávají gejzíry emocí a salvy třeskutého humöru

 

Pondělí 30.3.2020 od 19:30 – Diskuze nad knihou Z Homérova světa a díla od W. Schadewaldta (Oikoymenh)

První část knihy se zabývá tzv. „homérskou otázkou“, a to z různých úhlů pohledu (historický přehled bádání, geneze textu, postava „Homéra“, resp. postava homérského pěvce, Homérova doba, odrazy krétsko-mykénského umění v Iliadě apod.). Druhá část, kterou doporučujeme číst s Homérovým textem u  ruky, pojednává o vybraných scénách z Iliady a Odysseii (Hektor a Andromaché, Achilleovo rozhodnutí, Hektorova smrt, Odysseův návrat apod.; sem je zařazena i široce citovaná studie o Achilleově štítu). O současném stavu bádání píše v ediční poznámce Sylva Fischerová.

Knihu představí překladatel Daniel Korte. Večerem bude provázet Kryštof Boháček. Událost je pořádána nakladatelstvím OIKOYMENH a Filosofickým ústavem Akademie věd.