Program na leden 2020

Pátek 10.1. od 19:30 – Koncert Doupata a Šebestián Keliš

Členové umělecké skupiny Podzemníci se vydávají do světa. Tóny svých elektronických i akustických nástrojů a hlasy plné radosti i smutku rozezní poprvé na božských prknech Lahvice.

Kapela Doupata ve složení Jan Čermák, Filip Lang a Mikuláš Révay zelektrizují diváky svými moderně laděnými odrhovačkami a baladami v žánru folkového funk-rocku.

Písničkář Šebestián Keliš nás provede kraji známých i neznámých končin od vodáren až po mystické krajiny Krále mora.

 

Pondělí 13.1. od 19:30 – Koncert zpěvačky Indiga s kapelou

Akustický, písničkářský folk s kytarou a zpěvem (www.indigamusic.cz)

 

Úterý 14.1. od 19:30 – diskuzní panel Poezie včera, dnes a zítra

UPOZORNĚNÍ!

Diskuzní panel Poezie včera, dnes a zítra se z organizačních důvodu ruší, respektive se přesouvá na náhradní termín 4.2.2020.

Jak se poezie na české scéně proměnila za poslední rok, a kam se usebere v roce následujícím? Diskutovat přijdou přední čeští básníci, kritici a spisovatelé.

 

Středa 15.1. od 20:00 – Pomáháme poezií

Dvacátý pátý poetický večer v rámci projektu Pomáháme poezií.

Vstupné je dobrovolné. Celým výtěžkem bude podpořena nezisková organizace FOSA o.p.s. (organizace, která usiluje o začlenění lidí se znevýhodněním, zejména v důsledku zdravotního postižení, do společnosti a o dosažení maximální možné míry jejich soběstačnosti) http://www.fosaops.org/

Úterý 21.1. od 19:30 –  uvedení knihy „Od „věřím“ po „amen““ – Jáchym Gondáš
Úvahy sledující vztah mezi jedním z nejstarších křesťanských vyznání víry (Apostolicum) a biblickými texty. Promýšlení základů křesťanské zvěsti a hledání jejich významu v současnosti. Kniha vychází s předmluvou Ladislava Heryána.

Středa 22.1. od 19:30 – koncert Ariana de los Cobos

Mezinárodní umělkyně Ariana de los Cobos přijíždí do Prahy. Při spolupráci s řadou kapel hudebně přičichla k jazzu a popu, které neodmyslitelně ovlivnily její hudbu. V současné době hraje především pop, soul & funk. Tento rok se také chystá přijít na světlo s novým uměleckým projektem. Svou dráhu pražskými ulicemi započne právě v Božské Lahvici.

Čtvrtek 23.1. od 19:00 – degustace vín z vinařství Masařík

Butikové, rodinné vinařství Vino Masarik se nachází v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Víno z vinařství Vino Masarik je malých šarží, je nezaměnitelné a vždy odlišné! Nepoužívájí enzymy, vitamíny, umělé taniny a další aditiva.

Svá vína a rodinný podnik představí majitel vinařství, pan Radim Masařík. Cena degustace je 150 Kč.

V případě zájmu prosíme o rezervaci na mailu obchod@bozskalahvice.cz

Pondělí 27.1. od 19:30 – tematický večer Očima Gustava Meyrinka: oživení mystiky v literatuře

Gustav Meyrink byl kvůli svému zájmu o mystiku, magii a kabalu považován za Žida. Byl to poslední mýtus jeho života. Mýtem o nic menším je i jeho samotná „smrt“, jak popisuje Dan Hrubý: „O tom, jak umírá jeden z největších mystiků své doby. Jak by měl umřít. Tedy: Třetího prosince 1932 se Gustav Meyrink rozloučil se svými blízkými, zaujal jogínskou pozici a za úsvitu 4. prosince 1932 – v okamžiku, kdy nad Starnberským jezerem vycházelo slunce – vědomě zastavil své srdce. Překročil práh astrálního světa. Kdo ví, třeba je to pravda. Skutečnost a mýty se v případě Gustava Meyrinka prostupují.“

Přijďte se s námi v nejedné alchymické povídce i nejvýznamnějším pražském románu 20. století Golem přenést do Prahy plné mystiky, tajemství a neexistujících zákoutích. Přijďte s námi oživit jeden velký mýtus.

Středa 29.1. od 19:30 – Natálie Paterová v Lahvici – autorské čtení

Natálie Paterová je autorkou básnické sbírky Uvnitř kosti duha (2011). Po studiích češtiny na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci pokračovala dále na Fakultě humanitních studií Karlovy university, obor Evropské kulturní a duchovní dějiny. Své básně uveřejnila v literárních časopisech Weles, Host, Tvar, Psí víno a v revue Protimluv, v Německu jí loni vyšel bilingvní výbor jejích textů s názvem Ohne option.

V Lahvici bude autorka ve středu 29. 1. číst ze své nové básnické sbírky Co když. Řeč o autorce pronese Marie Šťastná, která se podílela na redakci sbírky. Hostem bude také básník Jan Spěváček.